Logo Waldera s.r.o.
Logo Waldera s.r.o.
search
Produkty

Neboli nájdené žiadne produkty.

Články

Neboli nájdené žiadne články.

Slovník pojmov

Neboli nájdené žiadne pojmy.

Ako sa vozia palivá?

Ako sa vozia palivá?

Postaviť dobrú distribúciu pre tak špecifické produkty ako sú drevené palivá nie je taká sranda, ako to možno môže na prvý pohľad vyzerať.

Jsou totiž těžká, levná a navíc se často vozí do těch nejzapadlejších vesniček. Sami víte, jak u nás silnice často vypadají a taky palivo většinou chcete mít někde uložené a ne na dvoře před domem.

Peletám a briketám se věnuji od roku 2007 a za tu dobu se mi podařilo vyzkoušet spoustu slepých cest. Jako třeba auto s hydraulickým čelem, které sotva složí tunovou paletu na úplně rovný asfalt. Pak třeba náklaďák s hydraulickým jeřábem, který furt zapadal někde na zahradách a nakonec stejně dal paletu tak akorát vedle sebe. Rozhodně taky první cisterna, u které jsem se tak spolehl na zkušenosti dodavatele, až se mi za jízdy zlomila v půlce.

Pak jsem při cestách po Evropě objevil zavěšené vozíky na náklaďácích a práce začala být najednou větší zábava. Byli jsme rychlejší, budili na vesnicích pozdvižení, nevadil nám sníh a déšť a hlavně zákazníci byli úplně nadšení. 

Palety se ze dvora najednou přesunuly až do garáže, skladu, prostě kam dojel terénní automobil, dojeli jsme i my. Přebrodili jsme potok  a dokonce se dokázali vyprostit ze staré žumpy, na kterou zákazník zapomněl.

Zlomená cisterna mě posunula k hledání jiných partnerů, a tak jsme s Jardou Řehákem z Čížkovic začali stavět pořádná sila se spoustou vychytávek, jako je vážení na autě, nebo odsávání prachu. 

Nicméně vývoj jde dál a líbí se mi, že výrobci aut i peletové firmy v Rakousku i Německu stále hledají další chytrá řešení. A tak letos stavíme několik aut, které můžeme považovat za opravdové speciály pro lokální distribuci paliv. Mají vysokou nosnost, skvělé manévrovací schopnosti a hlavně se dokážou za patnáct minut přeměnit z cisterny na valník s terénním vozíkem.

Waldera kamion.

Nové podvozky Volvo FM 8x4 tridem dorazí tento týden, takže je do ostrého provozu nasadíme na konci května.
Neocenitelnou pomoc mi při stavbě nových aut poskytl třinecký kamarád, který na Truck Foru vede neobvyklý brainstorming: http://www.truck-forum.cz/forum/viewtopic.php?t=6241.


Ještě jednou díky!
Těším se!

Waldera kamion jízda.

Objednávky a otázky

Pre zobrazenie konečných cien vr. DPH, obalov a zloženia až ku kotlu potrebujeme poznať PSČ miesta, kam palivo povezieme.

Vaše PSČ alebo obec.