Logo Waldera s.r.o.
Logo Waldera s.r.o.
search
Produkty

Neboli nájdené žiadne produkty.

Články

Neboli nájdené žiadne články.

Slovník pojmov

Neboli nájdené žiadne pojmy.

Teplo z brikiet v jurte plnej detí

Teplo z brikiet v jurte plnej detí

Už druhýkrát sa návšteva nášho terénneho Moffettu v lesnej škôlke v Prahe 6 stala atrakciou pre miestne deti. Šárynku, v ČR prvú lesnú škôlku, už desať rokov prevádzkuje spolok Ekodomov v historickom sade v pražských Lysolajích.

Nabízejí zde celodenní péči pro děti od 3 do 6 let zaměřenou na zdravý tělesný a duševní rozvoj. Kolektiv tvoří dvě třídy o šestnácti dětech a o každou třídu pečují dva průvodci - tak tady říkají učitelům. Děti jsou větší část dne v přírodě - poblíž je louka, Šárecký potok i les. Prostor zahrady a historického sadu dotvářejí za spolupráce rodičů podnětné prostředí pro výchovu k trvale udržitelnému způsobu života, chcete-li permakultury.

Děti na výletě

Zázemí jedné třídy tvoří malá jurta z roku 2009 s prostorem na hraní a stolování, a maringotka, ve které se spí. Druhá třída obývá modernější ovčí vlnou izolovanou jurtu o průměru 8 metrů a podlahovou plochou 50,3 m2. Obě jurty jsou napojeny na pitnou vodu.

Pod pojmem lesní školka si mnoho z vás možná představí bandu zmatených ezoteriků odstřihnutých od reality. Ne tak v Šárynce! Vedle toho, že se zde opírají především o waldorfskou pedagogiku a inspirují se intuitivní pedagogikou, byli v září 2019, k desátému výročí svého fungování, zapsaní do rejstříku MŠMT jako Lesní mateřská škola Šárynka.. Koláž

Do loňského podzimu topili průvodci v obou jurtách běžným dřevem, které se v Praze shání přeci jen komplikovaně. A když už se sehnalo, pořádali se s rodiči tradiční brigády a navíc se muselo přikládat ostošest.
Od letoška topí našimi briketami a starosti s palivem jsou rázem fuč:

  • Závoz objednávají online a předem přesně vědí, kdy dorazíme

  • Palety si briketami jím naším terénním vozíkem (Moffettem) složíme až před jurtu

  • Palety s briketami jsou balené neprodyšně, mohou zůstat venku.

  • Odpadla veškeré práce s štípáním a chystáním dřeva

  • Přikládat se chodí jen občas

  • Cena paliva je jen nepatrně vyšší

Koláž 2

Více o peletách

 

Technické detaily

Vytápěný objekt: Ovčí vlnou izolovaná Jurta 8m v průměru
Umístění: Podbaba, Praha 6
Topeniště: Kamínka Jotul
Spotřeba paliva: 2t - palety/rok

Kontakt

Mgr. Světlana Sarkisjanová
Vedoucí Dětského klubu Šárynka
tel.: +420 734 406 003
svetlana.sarkisjanova@ekodomov.cz

Objednávky a otázky

Pre zobrazenie konečných cien vr. DPH, obalov a zloženia až ku kotlu potrebujeme poznať PSČ miesta, kam palivo povezieme.

Vaše PSČ alebo obec.