Logo Waldera s.r.o.
Logo Waldera s.r.o.
search
Produkty

Nebyly nalezeny žádné produkty.

Články

Nebyly nalezeny žádné články.

Slovník pojmů

Nebyly nalezeny žádné pojmy.

Pro zobrazení konečných cen vč. DPH, obalů a složení až ke kotli potřebujeme znát PSČ místa, kam palivo povezeme.

Vaše PSČ nebo obec.

Dřevěné brikety

v kartonu10 kg

Dostupné jen pro některá PSČ.

Více informací na +420 778 700 776
nebo obchod@waldera.cz.

Doprava v ceně.

Brikety převážně z tvrdého dřeva v praktickém kartonovém balení.

Detailní informace east
Dřevěné brikety

Pro zobrazení konečných cen vč. DPH, obalů a složení až ke kotli potřebujeme znát PSČ místa, kam palivo povezeme.

Vaše PSČ nebo obec.
Další informace

Výhřevnost

17 MJ/kg

Hmotnost 1ks

1,25 kg

Slisování

1220 kg/m3

Vlhkost

do 10 %

Balení

10 kg

Balení na paletě

96 krabic (960 kg)

Typ palety

nevratná 100 x 110 x 145 cm

Detailní popis produktu

Co jsou dřevěné brikety?

Brikety můžete používat jako plnohodnotnou náhradu palivového dřeva,
a to nejen do kamen, kotle nebo krbu. Při jejich spalování vzniká jen malé množství kouře a popel z nich poslouží jako kvalitní hnojivo, třeba na zahradu.

Jaké jsou výhody briket oproti dřevu?
Nepotřebujete tolik prostoru na skladování – jedna tuna briket vydá za tři metry dřeva, takže nemusíte tak často přikládat. Díky vyšší výhřevnosti hoří brikety až dvakrát déle, není nutné tak často vynášet popel, protože po briketách ho zbyde jen poloviční množství.

Z jakého dřeva jsou brikety vyrobeny?
Dřevěné brikety na topení jsou vyrobeny ze směsi pilin z tvrdého a měkkého dřeva. 

Jak brikety balíte?
Paleta briket má rozměr 100 x 110 cm a je vysoká cca 145 cm. Paleta je u nás vždy v ceně a je nevratná, neúčtujeme za ni žádné skryté poplatky. 

Můžu nechat brikety venku?
Brikety jsou zabalené v igelitu a nevadí jim vzdušná vlhkost. Můžete je tedy nechat venku pod přístřeškem nebo zakryté plachtou. Musíte si však být jistí, že se k nim nedostane voda. Přímé slunce pak změní jejich barvu, ale neovlivní funkčnost.

Kde brikety vyrábíte?
Čisté piliny a hobliny z pilařské výroby jsou lisovány na špičkových lisech na hustotu až 1220 kg na m3, což je daleko víc, než má tvrdé dřevo typu buk nebo habr. Ve srovnání s palivovým dřevem tak brikety obsahují mnohem méně vody (<10 %) a popela (<0,5 %) a mají i vyšší výhřevnost (18 MJ/kg), díky které déle hoří. 

Proč jsou brikety výhřevnější než dřevo?
Obecně kilogram jednoho druhu paliva dodá stejnou energii. Ale suché dřevo má výhřevnost cca 13 MJ/kg a brikety minimálně 17 MJ/kg, a to už na úspoře kil nutných k topení pocítíte. Proč to tak je? Piliny jsou pro lisování uměle sušeny na obsah vody cca 7 %, což přirozeně nedostanete. A obsah vody zásadně snižuje výhřevnost, protože její část musíte nejdřív použít na odpaření. Tedy odřezek palubky, vysušený podobně jako pilina do briket, bude mít stejnou výhřevnost, ale polena ve dřevníku nikdy.

Jsou brikety z tvrdého dřeva?
Jsou ze směsi pilin z tvrdého a měkkého dřeva. Na tom však nezáleží, protože například smrková briketa je lepší než buková. Původní bukové poleno samozřejmě těží z větší hustoty – tedy váhy v daném objemu. Ale u briket dokážete vytvořit stejně kvalitní briketu lisováním z bukové i smrkové piliny. Pak mají obě brikety stejnou hustotu a energii. Jenže fyzikálně má 1 kg smrku vyšší výhřevnost než 1 kg buku, i když to zní na první pohled neuvěřitelně. Tedy stejně vylisovaná a stejně těžká briketa ze smrku v sobě bude mít více energie, o délce hoření pak rozhoduje jen kvalita lisu. 

Proč jsou brikety baleny do kartonu, je to ekologické?
Výroba papírového kartonu je samozřejmě energeticky náročná a spotřebuje i hodně vody. Ale zákazníky těší, že mohou obal přiložit přímo do kamen a že nekupují žádný plastový obal. Ekologičnost briket je dána zejména tím, že lokálně spálíte odpad, který přirozeně vzniká, a nahradíte tím třeba uhlí.

Lze brikety používat do krbu i kotle?
Ano, ačkoliv brikety lidé více používají v krbech a kamnech, máme řadu zákazníků, kteří s nimi nahrazují palivové dřevo a zejména v dřevozplynujících kotlích fungují skvěle. Nemůže se stát, jako u dřeva, že vlhkostí kotel poškodíte.

Dají se koupit brikety v akci?
Ano, dřevěné pelety i brikety jsou vždy nejlevnější na jaře, tedy nejnižší akční cenu získáte během března až června.

Jak se u vás nakupuje?
Prodej briket probíhá online nebo po telefonu. Přesnou cenu včetně dopravy, DPH a všech obalů zjistíte po zadání PSČ místa, kam budeme brikety skládat.

Jak je to u vás s dopravou?  

V našem e-shopu se vám již zobrazí konečná cena, včetně jednorázové palety, dopravy a složení terénním manipulátorem. Stačí zadat jen vaše poštovní směrovací číslo, kam zboží povezeme. Za zpoplatněnou službu můžeme s sebou vzít na auto i ruční peletový vozík a paletu s briketami vám posunout až do garáže či kůlny, kam normálně s manipulačním vozíkem (Moffetem) kvůli výšce třeba nezajedeme.

Objednávky a dotazy +420 778 700 776 Pondělí-pátek 7:30-16:00 hod

Pro zobrazení konečných cen vč. DPH, obalů a složení až ke kotli potřebujeme znát PSČ místa, kam palivo povezeme.

Vaše PSČ nebo obec.