Nový energetický projekt v Brumově-Bylnici

Valašskokloboucká společnost Eurocorp pod značkou Waldera buduje ve Vlárském průsmyku energetický projekt přeshraničního významu. 

V návaznosti na rozšíření pilařské výroby roste v areálu pily Kloboucké Lesní v Brumově-Bylnici peletovací linka, která bude z pilin a hoblin vyrábět dřevní pelety, a distribuční centrum s vlastní dopravou, odkud se budou vyráběné pelety přímo rozvážet zákazníkům.

„Inspirovali jsme se v Rakousku, kde funguje tradiční model spotřeby tzv. lokální energie – zákazník topí peletami nebo briketami, které vznikly z pilin z místní pily při zpracování dřeva vytěženého v okolních lesích,” říká Marek Řebíček, ředitel Waldery.

Sloganem Waldery je „Vše pro dům až na dvůr” a kromě otopu na e-shopu www.waldera.cz nabízí i profesionální zahradní substráty, mulčovací kůru, hnojiva, písky nebo krmiva pro zvířata. Zákazníci na Moravě a západním Slovensku tak získají pohodlnou distribuci vším, co jejich dům a zahrada potřebují.

Objednávky jsou distribuovány nákladními automobily s přívěsným terénním manipulátorem, který složí paletu přesně tam, kam zákazník ukáže – třeba až do garáže nebo stodoly. Dřevní pelety lze navíc objednávat volně ložené v cisterně a nechat si zásoby na zimu nafoukat přímo do zásobníku u kotle. Výroba disponuje skladovacími sily na pelety o kapacitě 2 000 t. Samozřejmostí je i možnost osobního odběru přímo v Brumově-Bylnici.
 

Celý projekt má zásadní význam pro celý Valašský region – linka bude se svou kapacitou 20 000 tun ročně pátou největší v republice a i s navázanou distribucí vytvoří dvacet nových pracovních míst.

„Zkušenosti s distribucí pelet sbírám již osm let a těší mě, že své znalosti budu moci přenést i do jejich výroby. Kloboucká lesní obhospodařuje desetitisíce hektarů lesa s kvalitním valašským dřevem a technologie na pile jsou špičkové. A já se těším, že díky tomu budou naše výrobky a s nimi spojené služby na světové úrovni,“ dodává Řebíček.

Velkým tématem nejen ve Valašském regionu bude plánovaná státní podpora výměny kotlů na uhlí za moderní ekologické vytápění. Waldera nabízí odborné poradenství všem, kteří uvažují o výměně stávajícího kotle na uhlí za moderní dotovanou technologii.

Odbornou konzultaci stejně jako osobní odběr zboží z nabídky e-shopu www.waldera.cz lze předem domluvit s paní Michaelou Brumovskou na telefonu +420 778 700 776 nebo na emailu brumovska@waldera.cz.

Koupit pelety


Pro více informací kontaktujte Marka Řebíčka
rebicek@waldera.cz
+420 +420 603 574 374

Najčítanejšie

Certifikace ENplus

Certifikace ENplus zaručuje kvalitu dřevních pelet tak, aby chránila všechny zúčastněné.

 

Čítať ďalej
Proč topit briketami Waldera

Zásady a důvody pro topení briketami

Čítať ďalej
Příručka pro výstavbu sil a skladování dřevních pelet

Příručka pro výstavbu sil a skladování dřevních pelet popisuje požadavky na ochranu kvality paliva a tím zajišťuje bezpečné skladovací podmínky pelet pro obě zúčastněné strany – instalační techniky i spotřebitele. Jsou zde zahrnuty jak technické požadavky na sklady s peletami, tak informace ohledně bezpečného a hospodárného provozu těchto skladů. 

Čítať ďalej

Spojte se s námi přes Facebook