Logo Waldera s.r.o.
Logo Waldera s.r.o.
search
Produkty

Nebyly nalezeny žádné produkty.

Články

Nebyly nalezeny žádné články.

Slovník pojmů

Nebyly nalezeny žádné pojmy.

Pro zobrazení konečných cen vč. DPH, obalů a složení až ke kotli potřebujeme znát PSČ místa, kam palivo povezeme.

Vaše PSČ nebo obec.

Dřevěné pelety

ENplus A1cisternou

Dostupné jen pro některá PSČ.

Více informací na +420 778 700 776
nebo obchod@waldera.cz.

Doprava v ceně.

Dřevěné pelety cisternou naší vlastní výroby a nejvyšší kvality.

Obsahují pouze čisté piliny ze smrkového odkorněného dřeva, bez chemických pojiv.

Detailní informace east
Dřevěné pelety

Pro zobrazení konečných cen vč. DPH, obalů a složení až ke kotli potřebujeme znát PSČ místa, kam palivo povezeme.

Vaše PSČ nebo obec.
Další informace

Výhřevnost

min. 17 MJ/kg

Vlhkost

do 10 %

Popelnatost

max. 0,5 %

Sypná hmotnost

650 kg/m3

Doprava

cisternou s přesným vážením

Rozměry

6 x 3,15 - 40 mm

Detailní popis produktu

Co jsou dřevěné pelety?
Peletky jsou malé válečky o průměru 6-8 mm a délce až 40 mm. Vyrábějí se lisováním za vysokých teplot z dřevních zbytků (dřevěných pilin a hoblin), které vznikají při dřevovýrobě. Tento proces se nazývá peletování. Soudržnosti dřevěných pelet napomáhá přirozený obsah ligninu ve dřevě, takže není třeba přidávat žádná chemická pojiva.

Proč pelety od Waldery?
Díky tomu, že si pelety sami vyrábíme, ručíme za prvotřídní kvalitu suroviny i zpracování. Naše pelety mají nejvyšší možnou certifikaci ENplus A1.

Co znamená ENplus A1?
ENplus A1 je označení certifikace pelet na topení, která zajišťuje vysokou výhřevnost a účinnost při spalování. S tímto označením si můžete být jisti, že nespálíte zbytečně moc pelet, abyste dosáhli požadované teploty.

Jak probíhá prodej pelet?
Pokud chcete koupit dřevěné pelety v nejvyšší kvalitě ENplus A1, využijte náš e-shop nebo nás kontaktujte prostřednictvím e-mailu obchod@waldera.cz nebo telefonu +420 778 700 776. 

Jak se u vás nakupuje?
Prodej pelet probíhá online nebo po telefonu. Přesnou cenu včetně dopravy, DPH a všech obalů zjistíte po zadání PSČ místa, kam budeme pelety foukat.

Jak je to s dopravou certifikovanou cisternou s přesným vážním systémem?
Jakmile vyplníte vaše PSČ, zobrazí se vám konečná cena bez dalších manipulačních poplatků.

Dají se koupit pelety v akci?
Ano, nejlevnější pelety nakoupíte vždy na jaře – během března až června.

Jaké druhy pelet nabízíte?
Ve Waldeře nabízíme naše prémiové smrkové pelety. Jedná se o peletky nejvyšší kvality ENplus A1, které jsou vyrobené pouze z čisté odkorněné smrkové piliny bez příměsí. Několik týdnů v roce máme na pile také modřínový pořez, proto nově vyrábíme v omezeném množství i modřínové pelety, kde je hlavní výhodou vyšší výhřevnost. 

Jaké množství uveze cisterna?
Naše auta uvezou sólo 16 tun a v soupravě s přívěsem až 24 tun pelet.

Jaký je rozdíl mezi peletou a briketou?
Oba produkty se vyrábí lisováním dřevní piliny, ale liší se velikostí a způsobem použití. Pelety na topení jsou určeny ke spalování v automatických kotlích. Jedná se o malé granulky-peletky o délce 40 mm a průměru 6-8 mm. Brikety slouží ke kusovému přikládání do kamen a krbů a vyrábí se ve formě válců o délce 28-30 cm s průměrem 8-9 cm.

Jakým autem přijedete?
Přijedeme větším nákladním autem, které má 10 metrů na délku a vývod pro hadice zezadu. Pelety umíme nafoukat na vzdálenost několika desítek metrů, ale pro kvalitu pelet je optimální do 20 metrů.  

Jak mi pelety nafoukáte do skladu?
Pelety vám cisterna pomocí transportního vzduchu a rychlostí cca 1 tuna za 10 minut uloží do skladu nebo sila. Na autě je přesná váha, vytiskneme vám protokol o dodávce.

Můžu nechat pelety venku?
Peletám nevadí vzdušná vlhkost. Můžete je tedy nechat ve venkovním skladu, ale musíte si však být jistí, že se k nim nedostane voda. Přímé slunce pak změní jejich barvu, ale neovlivní funkčnost.

Jakou musím mít koncovku pro foukání pelet z cisterny?
Abychom byli schopni se napojit k vašemu silu, je potřeba abyste vlastnili hasičskou koncovku Stortz A-110.

Jaká je maximální vzdálenost vhodná pro foukání z cisterny?
Ideální vzdálenost pro foukání pelet z cisterny do sila je max. 25 metrů. Při větší vzdálenosti hrozí mechanické poškození pelet. Doporučujeme předem telefonickou konzultaci na čísle +420 778 700 776.

Jak může vypadat silo na pelety?
Mylný dojem je, že musíte mít velký sklep se speciálním zásobníkem, abychom vám mohli pelety cisternou dodat. Jako základ vám stačí prostor velikosti malé sklepní kóje, třeba bývalé uhelny, přepažený například OSB deskami, a okénko či trubka ve zdi na plnění. Řada našich zákazníků tak začínala, měla pelety bezpracně na hromadě a jednou za týden přiložila kýblem do zásobníku kotle. Metr kubický vašeho skladu odpovídá cca 650 kg pelet. Výhodou je nižší cena za tunu a žádné obaly.

S kým spolupracujete?
V oblasti středních a jižních Čech rozvážíme také pelety ENplus A1 rakouského výrobce Pfeifer, sídlícího v Chanovicích. Společnost Pfeifer je největším výrobcem pelet v Rakousku. Aktuálně vyrábí na šesti pobočkách kolem 450 000 tun pelet ročně. Desetileté zkušenosti a know-how zaručují nejvyšší kvalitu pelet, které se používají pro soukromé a průmyslové topné jednotky nebo pro plně automatická centrální topení na dřevo.

Objednávky a dotazy +420 778 700 776 Pondělí-pátek 7:30-16:00 hod

Pro zobrazení konečných cen vč. DPH, obalů a složení až ke kotli potřebujeme znát PSČ místa, kam palivo povezeme.

Vaše PSČ nebo obec.