Logo Waldera s.r.o.
Logo Waldera s.r.o.
search
Produkty

Nebyly nalezeny žádné produkty.

Články

Nebyly nalezeny žádné články.

Slovník pojmů

Nebyly nalezeny žádné pojmy.

O Vánocích nohy v teple, pelety z Waldery, snadno a rychle

O Vánocích nohy v teple, pelety z Waldery, snadno a rychle

Přinášíme Vám nadějné zprávy o cenách dřevěných pelet a briket, situace v dřevařském oboru se uklidňuje.

Ceny dřevěných pelet konečně přestaly růst, teplé počasí totiž v celé Evropě pomohlo dohnat chybějící zásoby peletbriket na trhu.

Průměrný rodinný dům v Čechách spotřebuje 5 tun pelet za topnou sezonu a letos domácnosti nakupovaly v panice daleko více – i dvojnásobné množství. Proto byl v srpnu a září ještě pelet na trhu nedostatek. Domácnosti musely u některých prodejců počkat na dodávku paliva i několik týdnů. Ceny pelet se vyšplhaly až na 2.5 násobek těch z loňského roku.

Trend se nyní konečně obrátil a cena pelet se stabilizovala a dokonce mírně klesla.
Bohužel cena vstupní suroviny - piliny zatím zůstává vysoká, je stále až 4x dražší než v minulém roce. Na vině je hlad velké energetiky po náhradě za drahý zemní plyn, tam, kde je možné spalovat biomasu. Po Novém roce na řadu výrobců pelet dopadne také vyšší cena elektřiny nutné pro jejich výrobu.

Pokud jste nákup pelet či briket dosud odkládali a topili třeba dřevem, už neváhejte. Na jaře jsme přesně odhadli, co způsobí ruská válka a doporučili vám co nejdříve nakoupit. Ceny pelet se pod 10 Kč/kg vrátí bohužel až na jaře, surovina a drahá elektřina výrobcům zásadně nižší cenu nyní neumožní.

Jsme ale rádi, že Vám můžeme nabídnout výhodnější cenu pro doplnění zásob před topnou sezónou a rychlý termín dodání. A věříme, že na jaře se můžeme těšit na klidnější časy.

Objednávky a dotazy +420 778 700 776 Pondělí-pátek 7:30-16:00 hod

Pro zobrazení konečných cen vč. DPH, obalů a složení až ke kotli potřebujeme znát PSČ místa, kam palivo povezeme.

Vaše PSČ nebo obec.